Klasické ošetření Dr. Hauschka


Klasické ošetření Dr.Hauschka, které je základním uměním všech kosmetiček Dr.Hauschka po celém světě, je bez nadsázky výjimečným zážitkem. Ošetření je vskutku holistické – pečuje o celou bytost a působí na vnější i vnitřní struktury organismu.

  

Průběh ošetření Dr. Hauschka


Ošetření začíná teplou šalvějovou koupelí nohou. Zahřátí nohou je impuls, který vede tělo k uvolnění a vnímání následné péče o pleť komplexním způsobem.


Jemná masáž nohou osloví spodní část těla, v dnešní době tolik zanedbávanou. Chodidla a jejich pohodlí hrají v našem životě velmi důležitou roli, ačkoliv si to většinou neuvědomujeme. Současný životní styl má za následek přetěžování hlavy a opomíjení vnímání těla. Zahřátí a promnutí nohou, jež jsou protikladem k hlavě, umožní odpoutat pozornost od myšlenek a být přítomen ve fyzickém těle.


Předchozí kroky ještě více umocní lehké uvolnění vlasů a napjaté pokožky hlavy.


Následující protažení a masáž celých paží odstraňuje napětí především v oblasti hrudníku a zad.


Všechny tyto uvolňující techniky jsou důležité pro zklidnění těla i mysli a umožňují lépe vychutnat ošetření obličeje a vstřebat jeho blahodárné účinky.


Péče o obličej začíná povrchovým čištěním s použitím Odličovacího mléka (je-li třeba) a Čistícího krému.


Hloubkové čištění se provádí pomocí Čistící jílové masky, která absorbuje veškeré nečistoty a přebytky z pórů. Teplé komprese namočené v  Napařovací lázni slouží k otevření pórů, aby Čistící jílová maska mohla vstřebat vše, co pleť potřebuje vyloučit.

 


Lymfatická stimulace Dr. Hauschka


Srdcem ošetření je lymfatická stimulace – jemná rytmická masáž lymfatických drah na obličeji a krku prováděná pomalými uhlazujícími a stlačujícími pohyby rukou a kosmetických štětečků. Lymfatická stimulace podporuje přirozený tok mízy v lymfatickém systému, který má čistící, odvodňovací a imunologickou funkci. Výsledkem je „vnitřní očištění“ pleti a její oživení navenek. V souladu s holistickým přístupem kosmetiky Dr.Hauschka působí lymfatická stimulace skrze lymfatický systém na celé tělo.

Zatímco klasická kosmetická masáž může při dlouhodobé a nesprávné aplikaci způsobit porušení vazivových vláken a tím ochabnutí pleti v obličeji, u lymfatické stimulace nic takového nehrozí.


Následuje nanesení ošetřující masky vybrané podle stavu pleti a jako třešničku na dortu si na závěr vychutnáte masáž dekoltu s voňavým tělovým olejem.


 

Další varianty ošetření naleznete v ceníku.

 

Comments are closed.