Kosmetika Dr. Hauschka


Kosmetické přípravky Dr.Hauschka jsou vyráběny německou společností WALA, která vznikla v roce 1935 za účelem výroby přírodních léčiv založených na antroposofické medicíně (podobný princip jako homeopatie). Tato léčiva se skládají z léčivých bylin a přírodních substancí, které jsou zpracovávány rytmizujícími procesy, jež vyvinul právě chemik Rudolf Hauschka. Jde o výrobní procesy zohledňují přirozené rytmy přírody, díky čemuž je možné získat rostlinné výtažky na vodní bázi, které se i bez použití konzervantů nekazí a je v nich ukryta síla celé rostliny.


V roce 1967 rozšířila WALA svůj sortiment o výrobu kosmetických přípravků pod názvem „léčebná kosmetika“. Dnes se kosmetická řada jmenuje podle zakladatele firmy WALA, Dr.Hauschka.

  

Složení kosmetiky Dr. Hauschka


Základní složky kosmetických přípravků Dr.Hauschka jsou zpracovávány stejnými postupy jako již zmíněná léčiva. Samozřejmostí je původ všech ingrediencí v biodynamickém zemědělství (část ve vlastní biodynamické zahradě) nebo v divoké přírodě. Nejsou přidávány žádné syntetické, barvicí, vonné ani konzervační látky. Jedině tak je zajištěna vysoká kvalita a „čistota“ přípravků. Všechny produkty Dr.Hauschka jsou certifikované značkou BDIH „certifikovaná přírodní kosmetika“ a  NaTrue.


Díky jedinečnému složení a filozofii respektují přípravky Dr.Hauschka přirozené rytmy a funkce pokožky. To znamená, že napomáhají její zdravé činnosti, která může být momentálně narušena vnějšími nebo vnitřními vlivy, což se projevuje její nadměrnou suchostí, mastnotou, citlivostí, předčasným stárnutím, atd.


Konvenční kosmetika tyto nezdravé projevy považuje za „vrozený typ pleti“ a proto vyrábí celé řady přípravků určené pro péči o jednotlivé typy pleti. Funkce takových přípravků spočívá v tom, že dodávají určité látky, které danému typu pleti chybí (nebo naopak uměle odstraňují přebytek, např. u mastné pleti). Výsledkem je, že z dlouhodobého hlediska je chorobný stav pleti podporován, protože na dodávané látky vznikne závislost a pleť čím dál více „zapomíná“ jak by si s daným problémem mohla poradit sama.


V podstatě jde o stejný princip, se kterým se někdy můžeme setkat u západní medicíny. Při projevech nemoci se předepíší léky, které umí dané symptomy potlačit, nicméně po příčině nemoci z hlediska funkčnosti celého organismu nikdo nepátrá. Přes zdánlivé zlepšení stavu zůstává skutečný důvod onemocnění neléčen a může se časem projevit recidivou nebo novými příznaky. Snad všichni ze svého okolí známe jedince, kteří chytí každého „bacila“, a naproti tomu takové, kteří jen málokdy onemocní i přesto, že se obě skupiny lidí pohybují ve stejném prostředí. Příčinou je jednoduše odolnost vyrovnaného organismu v kontrastu s náchylností organismu oslabeného poruchou některé z mnoha přirozených funkcí. Podobné je to s pletí. Zvlášť v dnešní době, kdy jsme vystaveni extrémní zátěži vnějšího okolí (hluk, špinavé ovzduší, nedostatek spánku, stres…), se nelze divit, že téměř všichni trpíme nerovnováhou, která se mimo jiné projevuje i na naší pokožce.

 


Typy pleti a kosmetika Dr. Hauschka


Kosmetika Dr.Hauschka pleť na jednotlivé typy nerozděluje, naopak chápe její jednostranné projevy (přílišnou suchost, mastnotu,…) jako dočasný stav vyvolaný určitou nerovnováhou. Proto také přípravky Dr.Hauschka nedodávají do pokožky momentálně chybějící látky jako např. liposomy nebo kyselinu hyaluronovou. Úkolem přípravků Dr.Hauschka je být jakýmsi „návodem“ pro zdravou pokožku, podobně jako je tomu u homeopatických přípravků. To vše díky rytmicky zpracovaným aktivním látkám z rostlin a jejich kompozicím pečlivě vybraným ve vztahu k procesům v kůži i organismu jako celku.


Neočekávejte tedy při používání přípravků Dr.Hauschka okamžité, čili zdánlivé účinky. Pokožka se s jejich pomocí bude postupně učit fungovat normálně, tj. zdravě, což je pro ni přirozené.


 

Bližší informace o přípravcích Dr.Hauschka naleznete na www.drhauschka.cz

 

Comments are closed.