Craniosacrální biodynamika


Craniosacrální biodynamice se věnuji od roku 2012, kdy jsem úspěšně zakončila dvouletý výcvik této úžasné metody ve „Škole vědomého doteku“ pod vedením Michaely Lamany Mazáčové BCST.


Kromě individuálních ošetření klientů aktivně spolupracuji se sdružením Vědomý dotek o.s. jako ošetřující praktikant u projektu „Den vědomého doteku“ kdy je ošetření poskytnuto zdarma pracovníkům z pomáhajících profesí. Více o tomto projektu se dozvíte zde.

  

Co je CSB


Craniosacrální biodynamika je směr alternativní medicíny, ačkoliv má své kořeny v osteopatii – oboru klasické medicíny.

Craniosacrální práci s tělem vyvinul na počátku 20. století americký osteopat Dr. W. Sutherland na základě svých experimentů a zkušeností. Vytvořil model a teorii o tom, jak centrální systém mezi craniem (lebkou) a sacrem (kostí křížovou) a jejich pohyb v tekutinách ovlivňuje lidskou bytost. Zjistil, že lebeční kosti ve skutečnosti nejsou srostlé, ale že se pohybují a že tento pohyb připomíná dýchání. Pracoval s lebkou a jednotlivými pohybujícími se lebečními kostmi, s membránami a také s prouděním mozkomíšního moku. Později obrátil svoji pozornost k síle, která je toho všeho původem a která pohybuje bioenergií, tekutinami, tkáněmi a kostmi. Tyto pohyby jsou projevem základní životní síly, kterou nazval Dech života. Díky jejímu zkoumání vyvinul craniosacrální biodynamiku – neinvazivní metodu, která velmi respektujícím způsobem pracuje s životními silami, podporuje moudrost těla a jeho schopnost znovunalezení rovnováhy a zdraví.


Tento přístup pomáhá systému, aniž by do něho zasahoval. Ošetřující do těla klienta nic nevkládá ani nebere, na žádné části těla nepůsobí. Je pouze přítomen a tím vytváří vhodné podmínky pro samoléčebný proces, který uvnitř všichni máme. Craniosacrální biodynamika se příliš nezabývá nemocemi a jejich symptomy, ale soustředí se na projevy zdraví a vede k tomu i Vaše tělo.

 


Jak probíhá ošetření


V úvodu absolvuje klient krátký rozhovor, který ošetřujícímu poslouží k zjištění jeho současného zdravotního stavu. Klient je přiveden do kontaktu se svým tělem, jsou nalezeny zdroje, ze kterých může čerpat klid a vitální síly. Vlastní ošetření se odehrává vleže na masážním lehátku, klient zůstává oblečený, je přikrytý dekou. Je důležité, aby se klient cítil příjemně a pohodlně. Ošetřující usedne na židli a po krátkém naladění se na klienta položí zlehka ruce na některou část klientova těla. Pozice rukou v průběhu ošetření podle potřeby mění. Pokud je třeba, může klient s ošetřujícím během sezení komunikovat o tom, co cítí.


Vitální energie, která udržuje život a obnovuje funkce systému, je síla, která má svoji inteligenci. Sama rozhoduje o tom, na kterém místě systému bude působit. Úlohou ošetřujícího je vytvořit vědomé, bezpečné pole, které umožní tuto sílu aktivovat a zahájit sebeozdravné procesy.

 


Kde CSB pomáhá


  • k podpoře v procesu osobního růstu
  • prohlubuje uvědomování si sebe a těla
  • integruje tělo-mysl-duši
  • harmonizuje nervový systém
  • zmírňuje stres a napětí
  • navozuje relaxaci a hluboký odpočinek
  • obnovuje vitální síly
  • k rozpuštění emocionálních a fyzických traumat, čištění systému

 

Frekvence ošetření je u každého individuální. Pro účinnost a dlouhodobý efekt se doporučuje projít
10 ošetření, každé s odstupem jednoho nebo dvou týdnů.


Cena ošetření je 500,- Kč za hodinu (do času se započítává i vstupní a následná konzultace), ošetření obvykle trvá cca 1,5 hodiny.


 

Další varianty ošetření

Kosmetika + craniosacrální biodynamika

Ke každému kosmetickému ošetření je možné přidat 30 minut craniosacrální biodynamiky k prohloubení prožitku a účinků ošetření za zvýhodněnou cenu 200,- Kč (připočte se k ceně kosmetického ošetření – viz ceník).


Lymfatická stimulace Dr.Hauschka + craniosacrální biodynamika

Lymfatická stimulace pomáhá rozproudit v těle tekutinové toky a navodit u klienta relaxační stav vhodný pro následné ošetření metodou craniosacrální biodynamiky.

Ošetření včetně lymfatické stimulace trvá cca 1 hodinu, cena 500,- Kč.

 


 

Informační brožura pro klienty před ošetřením – stáhněte zde (pdf, 3.26 MB)

 

Comments are closed.